2023-12-09

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

حاشیه های شهرداری بلای شهر ایلام/ جناب شهردار به شدت مراقب رفتار و گفتارتان باشید و عدم صداقتتان گناهی نابخشودنی است

▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️

 

⭕️ حاشیه های شهرداری بلای شهر ایلام

⭕️ جناب شهردار به شدت مراقب رفتار و گفتارتان باشید و عدم صداقتتان گناهی نابخشودنی است

✍🏻ایرج مقدم؛ مدیرمسئول پایگاه خبری هزارپیشه

 

 

شورای شهر ایلام بعد از حدود ۷ ماه بالاخره یک خروجی داشت؛ و یک شهردار غیر بومی را روانه مدیریت شهری کرد؛ شهرداری که سوابق مدیریتی نسبتا خوبی دارد؛ اما قطعا یک درصد تمام گزینه های دیگر از این شهر مخروبه نداشته و با رای فراکسیون ۴ نفره و اکثریت رای اعتماد گرفت و ۳ نفر دیگر اعضای شورای شهر مخالف شهردار بودن وی بوده اند.

 

رای اعتماد شکننده بدون تردید یک مانع بزرگ برای مدیریت اقتدارگرایانه شهردار می باشد و جناب محمدی آوندی که از اهواز راهی ایلام شده است؛ قطعا مسئولیت آسانی نخواهد داشت.

 

میزان بدهی های شهرداری و وضعیت سیستم تامین بودجه و بودجه ریزی می طلبید که خروجی شورای شهر ایلام یک گزینه خیلی قوی تر از شهردار منتخب باشد و جای کوچکترین شکی نیست که گزینه های بیشماری از وی قوی تر در استان وجود داشت؛ اما تقابل دو فراکسیون شورای شهر باعث شد؛ دست پخت شورای شهر یک شهردار غیر بومی باشد که کوچکترین اطلاعاتی در مورد مشکلات شهر ایلام و مشکلات درون سازمانی ندارد.

 

و اما پروژه های مهم و سرنوشت سازی همچون تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه پساب آب شهری که هم اکنون بهره برداری و راه اندازی آن از نان شب واجب تر است؛ چرا که بیش از یک چهارم آب شرب مردم در بحرانی ترین سال آبی صرف فضای سبز می شود؛ و مهم تر از آن عدم نظارت و مدیریت باعث شده است؛ بخش عظیمی از این سهم بجای فضای سبز به کف خیابان ها برسد؛ وجود دارد که متاسفانه اقدامات خاصی در این زمینه انجام نگرفته است.

 

و اما با این انتخاب نیاز شدید به یک همدلی و همنوایی وجود دارد که بتوانیم با این وضعیت حداقل آسیب ها را کم کرده و لنگان انگان شهر مخروبه ایلام اداره و از این مخروبه تر نگردد؛ که متاسفانه شاهد حواشی های بیشماری هستیم.

 

روز گذشته رسانه نیشان با انتشار یک خبر مدعی شد که شهردار ایلام در صدد اجاره یک منزل با رهن ۲۰۰ میلیونی و اجاره بها ماهانه ۱۲ میلیون تومن است و این را غیر عرف و یک نوع اسراف دانست؛ و در ادامه امروز شهردار ایلام در یک اقدام عجیب فریب و یک گناه نابخشودنی و شاید یکی از اولین مصاحبه های خود با یکی دیگر از رسانه های استان( طلیعه زاگرس)متاسفانه افکار عمومی را به تمسخر گرفته و با عدم صداقت کلام خبر مذکور را یک حاشیه و دروغ خوانده و آن را تکذیب کرد.

 

جالبتر اینکه شهردار خبر مذکور را همانند بیشتر مدیران ناتوان و درمانده ای که در هنگام بن بست رسانه ها را متهم به تشویش اذهان عمومی می کنند؛ خبر مذکور را تشویش اذهان عمومی خوانده است و آنرا تکذیب می نماید؛ و با جسارت کامل صداقت کلام را در نظر نگرفته و خلاف واقع مصاحبه می کند؛ و جالبتر اینکه در کمترین زمان ممکن قرارداد مذکور دقیقا با همان مبلغ رهن و اجاره توسط ۳ عضو شورا منتشر و در قالب یک بیانیه؛ تکذیبیه شهردار را تکذیب می نمایند.

 

و اما در این داستان کوتاه؛ باز هم صداقت و صحت خبر رسانه ها به چشم می خورد و بعد نظارتی رسانه پر رنگ تر می شود؛ و باز هم شاهد گفتار تکرارین مدیران مبنی بر اتهام رسانه ها به تشویش افکار عمومی هستیم؛ و اینکه فراکسیون اقلیت به موقع عدم صداقت شهردار ایلام را به اوبات می رسانند.

 

و در پایان باید به شهردار ایلام متذکر شد؛ که جناب محمدی اینجا آنجا نیست؛ و بشدت مراقب گفتار و اعمال خود باشید؛ و تردیدی نداشته باشید که رسانه های مطالبه گر به عنوان نماینده افکار عمومی ناظر بر اکثریت امور خواهند بود؛ و بهتر است به جای پرداختن به حاشیه ها و رفاه شخصی و اجاره منزل آنچنانی و سوار شدن بر خودرو خاص و پنهان کردن واقعیت ها؛ بهتر است سریعا به مدیریت شهری پرداخته و دروژه های اولویت دار را استارت بزنید و از همه مهمتر این اولین و آخرین مصاحبه خلاف واقع جنابتان باشد؛ و بجای متهم کردن رسانه ها به تشویش اذهان عمومی؛ رسانه ها را نماینده افکار عمومی و ناظر بر کار خود بدانید.

 

هزارپیشه در این یاداشت رسما به جناب شهردار اعلام می نماید؛ که بر اساس رسالت رسانه ای و ماهیت انتقادی از همین لحظه به بعد تمرکز خود را بر نظارت دقیق و بیشتر بر رفتار و عملکردتان خواهد گذاشت و از کوچکترین نقد نیز دریغ نخواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *