2024-04-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

جیک جیک آقـای مـدیر

‍ ▪️ #جیک_جیک آقای #مدیر
✍ #دکترحبیب اله‌بخشوده
شاعرمنتقد،پژوهشگروفعال فرهنگی

ذهنم تکانه ای می خورد رو به عقب، سنگین قدم بر می دارم در سربالایی چند ماه پیش که حالا باید با کمی سخت آناتش را و روزهایش را ورق بزنم و خاطراتش را مرور کنم کنگره ی ادبی وکردی هانابه میزبانی حوزه هنری ایلام.
سالنی لبالب از عطر اشتیاق و اتفاق، اتفاق های خوب شاعرانه که اگر چه به قلم شاعران خوش سخن افتاده است ولی کف زدن مدعوین فرهنگ دوست وجد و مجد را به هم گره زده و محفلی پرشکوه را چراغانی کرده است.
قراراست من بر سن سالن مجتمع ارشاد دو روز پیاپی مجری برنامه باشم.شاعران را دعوت کنم و حضار را باخنکای شعری یا زمزمه بیتی ناب به وجد آورم.
روبه رو جمعیت شاداب و چهره ی درخشان سرایندگان و ستایندگان شعر مرا شادمان می کند.
چشم می چرخانم در جمع علاوه برخبرنگاران صدا و سیما، ایرج مقدم را می بینم.مسئول کانال تلگرامی و پر طرفدار هزار پیشه، با موبایلی در دست که به کمک دخترش ازلحظه به لحظه ی شعر خوانی ها فیلم می گیرد.دو روز مدام روز اول چهار ساعت و روز دوم حدود دو ساعت، ایرج خستگی ناپذیر و استوار،بی هیچ چشمداشتی و با چه حرصی در گوشه سالن ایستاده، او نمی گذارد قطره ای از شبنم شعر بر زمین بیفتد و هدر برود.
کاری به کمال و با جدیت.
شب است ساعت نه و قرار است شعرا میهمان و میزبان شعر بخوانند و منتقدان ،بساط نقد را گسترده اند. آنجا هم ایرج را می بینم. گاه با تندی به نقد می پردازد و از شاعران گلایه دارد. گلایه ی از عدم توجه به رسانه اش و عدم ارتباطشان که چرا شعرشان را به این زیبایی برایش نمی فرستند تا آن را به گوش مستمعان آگاه و ادب دوست برساند.
به خودم می گویم چه جوهری در شمشیر قامت این مرد است؟ ودر اوچقدر غیرت پافشاری می کند؟
روز دوم، او را می بینم با همان جنب و جوش که از تک و تا نیفتاده و به دختر نوجوانش هم ادب دوستی آموخته است.
به جمعیت ندا می دهم و از حضار می خواهم تشویقش کنند.
او تمام شعر خوانی شاعران را به خوبی در رسانه اش منعکس می کند و در این رابطه گوی سبقت را از همکارانش ربوده است.
#ایرج_مقدم، درعین حال که به #ادبیات بها داده، به #نقدمسائل_کلان_استان و کشور اهمیت می دهد و مجیز گوی هیچ کس نیست.
با آمار و اطلاعات ،نقایص را بر می شمارد و #مسئولان را به #پاسخگویی فرا میخواند. #مدیح_بادمجان_نیست ورسانه اش زبانی طنز و منتقدانه دارد.رسانه ی او در خدمت مردم است و آزادانه نارسایی ها را بیان می کند.
#ایرج شهروندی شاکی است و هر شاکی باید بی باک باشد.
وعده های مکررو محقق نشده ی مسئولان ،نرخ بالای تورم در استان، نبود جاده ی مناسب و تصادفات مکرر که منجر به قتل و مجروح شدن مسافران شده، انعکاس درخواست های مردمی، گزارش های مستند و مصور و …جز لا ینفک مطالب رسانه ی اوست.متاسفانه امروز شنیدم با شکایت برخی مدیران #ایرج_مقدم دستگیر و روانه زندان شده، و این اتفاقی است که فضای گفتمان حداقلی را به سختی بسته و موجب نگرانی کنشگران اجتماعی و منتقدان رسانه ای شده است. حالا سلیمانی دشتکی،استاندار ایلام که داعیه دار نقد آزاد رسانه هاست باید پادر میانی کند قدر دان منتقدان رسانه ای که چون ناصحی مشفق اند بداند و به مدیرانش متذکر شود که:
امروز #جیک_جیک_گنجشکان را تحمل کنندتا فردا به قار قار کلاغان گرفتار نشوند.۹۸/۷/۱۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *