نامه جمعی از جوانان ملکشاهی به دکتر کریمیان بسمه تبارک و تعالی جناب آقای دکتر کریمیان رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام انتصاب جنابعالی بعنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام را تبریک گفته و برای جنابعالی آرزوی موفقیت و سربلندی داریم. همانطور که مدیران ارشد وزارت بهداشت مستحضرند,وضعیت بخش درمان در استان ایلام بسیار اسفناک […]

نامه جمعی از جوانان ملکشاهی به دکتر کریمیان

بسمه تبارک و تعالی

جناب آقای دکتر کریمیان
رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام

انتصاب جنابعالی بعنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام را تبریک گفته و برای جنابعالی آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.
همانطور که مدیران ارشد وزارت بهداشت مستحضرند,وضعیت بخش درمان در استان ایلام بسیار اسفناک است.تعداد زیاد مراجعات بیماران برای درمان به پایتخت و دیگر شهرهای کشور بر هیچ کس پوشیده نیست.

ایلامی حق دارد در ایلام درمان شود.

انتظار است حضرتعالی در راستای توسعه بخش های بیمارستانی استان اقدامات لازم را عملی فرمایید.
لازم می دانیم در خصوص وضعیت درمان مردم شریف و شهید پرور شهرستان ملکشاهی که از داشتن حتی یک دستگاه نوار قلب(ECG) نیز محرومند به استحضار برسانیم که سالهاست ساختمان مجتمع اداری جهت تبدیل به دی کلینیک و یا بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی ایلام واگذار شده, اما همچنان به سر منزل مقصود نرسیده است.
امیداست با زحمات شما و مجموعه دلسوزان انقلابی و با هم اندیشی جوانان و متخصصان علوم پزشکی, شاهد توسعه بهداشت و درمان در استان ایلام باشیم.

ومن الله التوفیق
جمعی از جوانان و دانشجویان پزشکی شهرستان ملکشاهی
۴ خرداد ماه ۹۸

جوابیه دکتر محمد کریمیان رییس دانشگاه علوم پزشکی به نامه منتشره مردم ملکشاهی در رسانه هزارپیشه در مورد دی کلینیک و خدمات بهداشتی درمانی

با سلام و ادای احترام به محضر مردم شریف و علی الخصوص جوانان غیرتمند و شایسته شهرستان ملکشاهی

در رابطه با مطلبی که در رسانه وزین هزارپیشه به عنوان مطالبات این شهرستان در عرصه بهداشت و درمان درج گردیده، نکاتی را خدمت مخاطبان این کانال و مردم شریف و نگارندگان این درخواست عرضه می دارم.
همانگونه که مستحضر هستید تحریم‌های ظالمانه دشمنان نظام بر روی تخصیص اعتبارات و توزیع امکانات و تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان سطح کشور و به تبع استان ایلام تاثیر گذاشته اما این دلیل نمی‌شود که کمبودها و نارسایی‌ها عرصه را بر مردم و گیرندگان خدمت تنگ نماید.
با توجه به اینکه سال ۹۷ و ۹۸ به واسطه عهد شکنی ها و سنگ اندازی‌های دشمنان و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه بیشتر برای اعمال فشار بر مردم و نظام جمهوری اسلامی، ممکن است نتوانیم انتظارات به حق مردم استان، خصوصاً مردم شریف و ولایتمدار شهرستان ملکشاهی را به طور صددرصدی برآورده سازیم، اما یقیناً تلاش و توان خود را در جهت ارائه خدمات مطلوبتر نسبت به گذشته و هموار نمودن مسیر خدمت به کار خواهیم گرفت.
احداث بیمارستان(دی کلینیک) شهرستان ملکشاهی یکی از ظرفیتهایی است که می‌تواند در آینده منشا خدمات مطلوب به مردم این دیار باشد. ان شاءالله در ادامه راه تلاش می‌کنیم که با رایزنی و پیگیری بیشتر، از حداکثر توان و ظرفیت وزارت بهداشت، بنیاد مستضعفان کشور، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی جهت تکمیل هرچه زودتر دی‌کلینیک در این شهرستان بهره‌مند باشیم و قطعاً با افتتاح و راه‌اندازی آن بسیاری از نارسایی‌ها و مشکلات حوزه درمان در این شهرستان رفع خواهد شد.
شهرستان هایی همانند ملکشاهی، بدره و سیروان که از شهرستانهای تازه تاسیس و نوپا در استان می باشند، بیشتر از سایر شهرستانها مورد توجه قرار خواهند گرفت و سعی می‌کنیم عدالت در حق این شهرستانها که زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات آنان در حد سایر شهرستان‌های دیگر استان نیست، رعایت گردد و ما به عنوان خدمتگزاران مردم در عرصه بهداشت و درمان، نظارت و توجه بیشتری را در راستای اجرای عدالت در تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات در سطح استان به کار خواهیم گرفت و یقیناً سنگینی کفه ترازو به سمت شهرستانهای تازه تاسیس متوجه خواهد بود تا بتوانیم گامی در جهت خدمت به مردمان شریف و قدرشناس این شهرستانها برداریم.
از اینکه جوانان شایسته دیار ملکشاهی و سرمایه‌های فردای این استان؛ مطالبات بحق شهرستان خود را با بیانی صادقانه و از سر دلسوزی به بنده به عنوان ریاست دانشگاه و خدمتگزار مردم استان منتقل نموده‌اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم و ان‌شاءالله که بتوانیم با تلاش و اهتمام مجموعه مسئولان و کارکنان دانشگاه در راه تحقق اهداف و مطالبات بحق این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان گامهای موثری برداریم تا بلکه رضایتمندی مردم شریف این منطقه را کسب کنیم.
آرزوی ما این است روزی فرا رسد که هیچ هم‌استانی برای دریافت خدمات درمانی راه سخت و پرمشقت سفر به سایر استان‌ها و خصوصاً پایتخت را بر خود تحمیل ننماید و مردمان پاک‌سرشت و ولایتمدار استان از امکانات، ظرفیتها و دانش فوق تخصصین و متخصصین خود در حوزه سلامت بهره‌مند باشند.

دکتر کریمیان
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام