هزارپیشه بروزترین رسانه مجازی استان ایلام
ssssssssss
 • خانه
 • موضوعات
 • انتخابات
 • کانال
  ×

  منوی بالا

  منوی اصلی

  دسترسی سریع

  اخبار سایت

  true
  true

  ویژه های خبری

  true
      امروز  پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹  
  true
  true
  ترویج و توسعه فرهنگ زکات در بین مردم در اولویت برنامه های شورای زکات استان باشد/ افزایش پرداخت زکات در شرایط سخت اقتصادی نشان دهنده سخاوتمند بودن ایلامی ها است

  ترویج و توسعه فرهنگ زکات در بین مردم در اولویت برنامه های شورای زکات استان باشد/ افزایش پرداخت زکات در شرایط سخت اقتصادی نشان دهنده سخاوتمند بودن ایلامی ها است

  نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای زکات استان ایلام گفت: ترویج و توسعه هرچه بیشتر فرهنگ پرداخت زکات در بین مردم در اولویت برنامه های شورای زکات استان ایلام باشد.
  به گزارش روابط عمومی کمیته امداد، حجت الاسلام کریمی تبار در نشست شورای زکات استان ایلام که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، ائمه جمعه و مدیران عضو شورای زکات برگزار شد بیان کرد: توزیع هدفمند زکات در بین فقرا نیازمندان و انجام خدمات ارزشمندی همچون ایجاد اشتغال،تأمین مسکن، خدمات درمانی ، فرهنگی و حمایتی از اقدامات خوب دبیرخانه و شوراهای زکات استان و شهرستانها بوده است.
  وی با عنوان اینکه فقرا و نیازمندان باید در اولویت دریافت وجوهات زکات باشند تصریح کرد: توزع زکات در بین نیازمندان استان با ائمه جمعه و روسای شورای زکات شهرستانها هماهنگی لازم صورت گیرد.
  معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: محقق شدن حدود صد در درصدی زکات هدف گذاری شده در استان ایلام در سال جاری در سالی که مردم با فشارها و مشکلات اقتصادی مواجه بوده اند نشان دهنده سخاوتمندی زیاد مردم استان است.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد دکتر نوذری در نشست شورای زکات استان ایلام گفت: هدف گذاری و داشتن برنامه مشخص و مدون برای جمع آوری زکات از اقدامات بسیار خوبی است که کمیته امداد به عنوان دبیرخانه شورای زکات در انجام و تحقق آن موفق بوده است.
  نوذری در ادامه با عنوان اینکه فرهنگ سازی مهم ترین مقوله در زمینه فراگیر شدن فریضه زکات است افزود: شوراهای شهر و روستا و مبلغین مذهبی می توانند در این زمینه نقش بسیار مهمی داشته باشند.

  افزایش ۷۰ درصدی پرداخت زکات در استان ایلام/ایلامی ها ۵ و نیم میلیارد تومان زکات دادند
  مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و دبیر شورای زکات این استان از افزایش ۷۰ درصدی پرداخت زکات جمع آوری شده امسال این استان نسبت به سال گذشته خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی کمیته امداد استان،قنبر موسی نژاد در نشست شورای زکات استان ایلام که با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، معاون استاندار، ائمه جمعه و مدیران عضو شورای زکات برگزار شد بیان کرد: مردم نیکوکار این استان از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند که این میزان حدود ۹۹ درصد زکات هدف گذاری شده این استان بوده است.
  وی با اشاره به اینکه بر اساس ابلاغیه شورای زکات کشور، فقرا و نیازمندان در اولویت دریافت وجوهات زکات هستند تصریح کرد: از میزان زکات جمع آوری شده این استان ۸۷ درصد آن صرف پرداخت به فقرا و نیازمندان شده و ۱۳ درصد آن نیز صرف انجام پروژه های عمرانی عام المنفعه شده است .
  موسی نژاد به مصارف زکات این استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر کمکهایی که از محل زکات به بیش از ۹ هزار خانواده نیازمند پرداخت شده است، حدود ۹۰ مورد خدمت مسکن نیز شامل، ساخت و بهسازی برای نیازمندان استان انجام گرفته است.

  true
  true
  true
  true

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  
  true