2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

ترفندهای مختلف جهت برداشت غیر مجاز حساب های بانکی در استان ایلام

⭕️در پی تماس های متعدد با این رسانه مبنی بر تماس کلاه برداران به بهانه برنده شدن مردم در قرعه کشی های مختلف و اخیرا برنده شدن در اپراتور همراه اول خبرنگار هزارپیشه به پلیس فتا استان مراجعه و مورد را پیگیری شد.

▪️شخصی مال باخته به مشخصات (ا ع ک) که اهل شهرستان ایوان و صاحب مرغداری بود، یکی از طعمه های کلاه برداران که مبلغ هنگفتی از رو حساب وی برداشت شده بود.

▪️شخص مذکور گفت: با شماره همراه اولی با کد ٠٩٩١ با من تماس گرفته شد و به عنوان برنده در قرعه کشی همراه اول و اینکه در برنامه زنده رادیو با حضور وزیر معرفی نمودند و اطلاعات کامل و یک حساب جهت پرداخت برنده که هزینه سفر عتبات عالیات بود تا پای دستگاه عابر بانک کشیده و بعد از آن متوجه شدم تمام مبلغ رو حسابم برداشت شده است.

✅ به سراغ رییس پلیس فتای استان سرهنگ جمالی رفتیم و ایشان به خبرنگار ما گفت:

🛑 در چند روز اخیر و با توجه به نزدیک شدن اربعین حسینی کلاهبرداران با ترفندهای مختلف از جمله برنده شدن کالا، هزینه های سفرهای زیارتی و… در قالب تماس از برنامه های زنده جهت گرفتن فرصت فکر از سوژه های خود و با توجه به اینکه حس برنده شدن باعث اغفال می شود؛ با شهروندان تماس نی گیرند و در جهت واریز هزینه از شهروندان می خواهند تا اطلاعات شخصی و بانکی خود را در اختیار آنها قرار داده و یا به منظور دریافت وجه به عابر بانک مراجعه نمایند؛ و در کمترین زمان ممکن حساب بانکی شهروندان را تخلیه و مبالغ را برداشت می کنند.

⭕️ سرهنگ جمالی ضمن تایید اغفال شدن چند مورد از همشهریان ایلامی و پیگیری های فنی و تخصصی در جهت شناسایی کلاهبرداران از همه مردم استان ایلام خواست؛ به هیچ عنوان به دستورات کلاهبرداران و تماس های مشکوک و ناشناس که از طریق شماره موبایل و یا شماره ثابت توجه ننمایند و اطلاعات بانکی خود را به هیچ عنوان به هیچ کسی دیگر ندهند.

🛑 هزارپیشه:

▪️از آنجا که چندین مورد از همشهریان در تماس با این رسانه اعلام اغفال شدن و خسارت چند میلیونی متوجه آنها شده است؛ و سرعت این کلاه برداری ها در چند روز اخیر و آنهم در استان های محروم مورد هدف همچون ایلام از تمام عزیزان تقاضامندیم هرگز به تماس های مشکوک اطلاعاتی ندهند.

🛑 لطفا این پیام را برای تمام عزیزان، فامیل، دوستان و آشنایان و گروه های خود در جهت جلوگیری از ضرر مالی هم استانی ها ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *