2023-03-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

ترافیک سیاسیون در ایل‌راه‌های ایلام

عمران خودآموز

همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد یخ فضای انتخاباتی استان ایلام به مدد رقابت‌ها و ائتلاف‌های قبیله‌ای و طایفه‌ای در حال آب شدن است و نامزدهای شاخص و دارای پایگاه ایلی رفته‌رفته چهره خود را نشان می‌دهند.

یکی از پدیده‌های این دوره از انتحابات، ترافیک سیاسیون در ایل‌راه‌های ایلام بود که طی توافقی نانوشته، در گوشه گوشه استان آداب و ادب ایلیاتی را به‌جا آوردند.

بی‌گمان، فارغ از نقد و نظرهای گوناگون، خلاء حضور و تنوع چهره‌های سیاسی متفاوت در عرصه انتخابات و جبرِ مردافکنِ قواعد و الزامات ایلی، عمده دلیلِ تکیه سیاسیون بر ستون سیاه‌چادر قبیله و بازگشت به فضای نوستالژیک گذشته است.

آنچه مایه امیدواری است و در روزهای پایانی انتخابات شاهد آن هستیم، کنش‌ و تلاش لیدرهای شاخص جریان اصلاحات برای احیای فضای رقابت سیاسی بر مبنای اندیشه و دروی از تعصبات خشک و فرصت‌سوز ایلی و طایفه‌ای است.

امید می‌رود ایل‌راه‌های ایلام در روز‌های پایانی به مسیری دوطرفه جهت بازگشت سیاسیون به ریل اصلی خود و ترغیب بدنه اجتماعی برای اندیشه‌ورزی و مشارکت فعالانه در این آوردگاه مهم و با اهمیت بدل شود.
روزهای پیش‌رو در این باره بیشتر خواهم نوشت… !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *