2024-07-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

تاکید استاندار ایلام بر توجه به سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ

استاندار_ایلام در جلسه شورای هماهنگی بانک ها؛

بانک ها در فاز دو اشتغال روستایی و فراگیر کمک کنند طرح های و پروژه های مهم تصویب شود.

قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه شورای هماهنگی بانک ها با تاکید بر تصویب طرح ها و پروژه های مهم در جذب حداکثری فاز دو تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر، تصریح نمود؛ به چند دلیل توجه به پروژه های بزرگ با توجیه اقتصادی لازم حائز اهمیت است.

وی افزود؛ نفع اول در اشتغال پایدار مطمئن و ثابتی است که در چنین طرح هایی بوجود می آید.

وی نفع دوم را جذب حداکثری تسهیلات اشتغال عنوان کرد و تصریح نمود؛ بطور مثال طرحی چون p.p که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات لازم دارد منجر به سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی در استان خواهد شد و به دنبال خود حدود ۴۰۰ نفر اشتغالزایی پایدار را نیز ایجاد خواهد کرد.

سلیمانی دشتکی در ادامه با عنوان این مطلب که توجه به پروژه های بزرگ ضمن اینکه پای سرمایه گذاران بزرگ به استان را باز می کند و وسائل و امکانات بیشتری را فراهم خواهد کرد، اضافه نمود؛ توجه به پروژهای بزرگ از پراکندکی سرمایه‌گذاری جلوگیری می کند و تمرکز و نظارت بر امورات را بیشتر قابل دسترس می سازد.

وی سپس راهبرد ایجاد پروژه های بی نام در از میان برداشتن موانع سرمایه گذاری موثر دانست و گفت؛ پروژه های بی نام توجیه دار ضمن اینکه بروکراسی اداری را از سر راه سرمایه گذاران برخواهد داشت از اتلاف وقت و هدر رفت سرمایه نیز جلوگیری خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در استان ضمن اینکه به بانک ها توصیه کرد که تمرکز را بر روی “تولید، سرمایه گذاری و اشتغال” داشته باشند، تصریح نمود؛ البته در اعطای تسهیلات بایست مواظب بود که اهلیت سرمایه گذار مشخص شود و باید مطمئن شد که او اهل این کار است و می تواند کار را به سرانجام برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *