2024-05-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

بیش از ۱۳ میلیارد ریال هزینه درمان به زوجین نابارور در ایلام پرداخت شد

نورالدین رحیمی با بیان اینکه هدف سازمان بیمه سلامت در حمایت از زوجین نابارور، حمایت مالی و پوشش خدمات توسط سازمان، افزایش رضایتمندی بیمه شدگان است، اظهار داشت: فرآیند ارائه خدمت کمک باروری در سطوح مختلف، تسهیل فرآیند دسترسی به این خدمات برای بیماران در افزایش نرخ رشد جمعیت و عملیاتی شدن سیاست های جمعیتی بالادستی می باشد.

وی با اشاره به اینکه برقراری و دسترسی عادلانه به خدمات ناباروری و کاهش پرداخت از جیب مردم برای درمان ناباروری از دیگر اهداف بیمه سلامت می باشد، افزود: آماده‌سازی نشان مدیریت در سامانه های سازمان به منظور شناسایی زوجین نابارور و پیکربندی موسسه در سامانه ها بیمه سلامت جهت ارائه خدمات کمک ناباروری از برنامه های این سازمان است. 

مدیرکل سلامت استان ایلام ادامه داد: ارسال اسناد به سازمان و پیاده سازی تعرفه های ناباروری در سامانه های سازمان جهت جهت خرید خدمات از مراکز طرف قرارداد نمونه ای از این اقدامات می باشد.

رحیمی تصریح کرد: با اجرای طرح حمایت از زوجین نابارور در استان در سال گذشته تا کنون ۷۱۴۰ بار مراجعه در بخش بستری سرپایی و خسارات به اداره کل بیمه مراجعه که هزینه‌ای بیش از ۱۳ میلیون ریال در برداشته است.

وی خاطرنشان ساخت: از این تعداد ۶۹۵۱ مراجعه مربوط به نسخه نویسی الکترونیکی یا سرپایی بوده است.

مدیرکل سلامت استان ایلام بیان داشت: بیشترین هزینه ها مربوط پرداخت متفرقه و دارو بوده است.

رحیمی یادآور شد: زوجین نابارور هر چه سریعتر نسبت به ارائه مدرک خود جهت دریافت هزینه های درمانی اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *