2024-06-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

” بـدون تیتـر “!!!

🔘‍ بدون “تیتر” !!!!

✍خداداد ابراهیمی/روزنامه نگار

▪️لطفا در نقشه‌ی ایران عزیز به نقشه‌ی کوچک ایلام،خوب خیره شوید، پلنگی نحیف و قرمز در جغرافیایی مهجور که در اکثر نقشه ها و طرح های خبری بارنگ قرمز ترسیم شده است، قرمزها، بحران ها وآسیب های ایلام فراوانند؛ جنگ(تبعات جنگ)، خودکشی، بیکاری، توسعه نیافتگی و…فرصت های ایلام هم فراوانند؛ مرز، گمرگ،دروازه عتبات عالیات،نفت، گاز و پتروشیمی و نیروی انسانی کم نظیر…

▪️واما امروزه کیست که نداند همه‌ی استانداران ۴۰ سال گذشته، باتبلیغات گسترده‌ی رسانه‌ای، القا نموده‌اند که برای ایلام دل می سوزانند وشیفته‌ی خدمت به ایلامیان بوده‌اند.
آنان مدام با گزارش عملکردهای بلندبالا،خود را ناجی ایلام از بن بست ها و محرومیت ها، معرفی کرده‌اند. مثلا همین استاندار فعلی جناب قاسم سلیمانی دشتکی،طی دوسال گذشته خودش را به هر آب و آتشی زده است تا در راستای توسعه‌ی ایلام و زیرساخت های شهرمرزی مهران، پیشتاز باشد و کم نیاورد.حتی این روزها که دوره نقاهت پس از عمل جراحی را سپری می کند دست از پیگیری هایش درمرکز در راستای اربعین برنمی دارد تاجایی که درمبحث راهسازی، ایلام را به “کارگاه جاده سازی اربعین” تعبیر کرده است. او میزهای خدمت دوایر دولتی را در مصلی های نمازجمعه مسقرکرد، از معاونین رئیس جمهور گرفته تا وزرا و معاونان وزارتخانه ها، از مقامات کشور و لشکری گرفته تا رئیس دیوان محاسبات، از مدیران عامل بانک های کشور گرفته تاسرمایه گذاران کوچک و بزرگ، از استانداران ادوار گرفته تا استانداران و هیات های اقتصادی کشور عراق و… را همه به ایلام کشانده است تا شاید ایلام را به توسعه‌ی مطلوب برساند، تاشایدخوشبختی را برای ایلامیان به ارمغان بیاورد!

🛑بااین اوصاف چرا مردم ایلام ازوضع موجود ناراضی ‌اند؟
چرا هنوز ایلام دربسیاری ازشاخص های توسعه، نسبت به استان های کشور، نحیف و بیمارگونه است؟!
چرا شورای مشورتی مرکز و شورای توسعه‌ی استان،نتوانسته‌اند مرهمی برای زخم های ناسور ایلام بیابند؟چرا ایلام همچنان دردمند ورنجوراست؟
گویی اینکه، موانعی بر سر راه توسعه‌ی ایلام قرار دارد.گویی اینکه یک جای کار می لنگد!

✅بی گمان دیدگاه ها وتحلیلی های کاربردی شما مخاطبان فرهیخته درحوزه های مختلف، برای رهایی ایلام از بن بست های پیش رو، می تواند اثرگذار وراهگشا باشد.
انتظار می رود بانقدها، و تجویزهای راهبردی خود در راستای کمک به توسعه‌ی همه جانبه‌ی ایلام، به این پرسش پاسخ دهید که موانع توسعه درایلام کدامند؟ براستی دراین استان کجای کار می لنگد؟!
شایدپاسخ کلیدی وجامع الاطراف شما مفهوم تیتر این یادداشت باشد.شاید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *