2023-12-04

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

بازتاب گسترده تشییع پیکر سردار سلیمانی در رسانه های جهان

بازتاب گسترده تشییع پیکر سردار سلیمانی در رسانه های جهان
مراسم تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی در تهران با بازتاب گسترده ای از سوی رسانه های جهان مواجه شده است.

بازتاب گسترده تشییع پیکر سردار سلیمانی در رسانه های جهان

به گزارش جماران، مراسم تشیـیع پیکر سردار قاسم سلیمانی که از صبح امروز در تهران با حضور میلیونی مردم آغاز شده توسط رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشته است.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک از لحظه آغاز تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تهران، به پوشش زنده این مراسم پرشکوه پرداخت.

این رسانه با اشاره به تاریخچه اقدام خصمانه آمریکا در به شهادت رساندن این فرمانده بزرگ جهان اسلام، از حضور مقام معظم رهبری و هزاران نفر از مردم داغدار ایران در مراسم وداع با وی خبر داد.

شبکه لبنانی «المنار» نیز به پوشش حضور گسترده مردمی در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران پرداخت.

شبکه المنار به صورت زنده تصاویری را از حضور گسترده مردم در مراسم تشییـع پیکر شهدای مقاومت در تهران پخش کرد.

این شبکه در گزارش خود در خصوص مراسم مذکور، اعلام کرد که میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی شرکت کرده‌اند.

پایگاه لبنانی «العهد» نیز به پوشش حضور گسترده مردمی در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران پرداخت و اعلام کرد: مردم در ساعات اولیه صبح به صورت گسترده در خیابان‌ها حاضر شدند.

رسانه مذکور با انتشار تصاویری از حضور مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدای مقاومت، این حضور را پرشکوه و گسترده توصیف کرد.

شبکه «المیادین» نیز به صورت گسترده به پخش تصاویری زنده از مراسم تشییع پیکرهای شهدای مقاومت در تهران پرداخت.

این شبکه لبنانی سخنرانی دختر شهید سردار سلیمانی و همچنین «ارسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس را نیز پخش و در این خصوص تأکید کرد: «سخنرانی دختر سردار سلیمانی و هنیه دلالت بر حتمی بودن انتقام دارد».

شبکه مذکور همچنین در پوشش مراسم تشییع پیکرهای پاک و مطهر شهدای مقاومت تصریح کرد: «پرچم‌های سرخ در مراسم تشییع تأکید دارد که انتقام این شهدا در نهایت گرفته می‌شود».

در این میان، شبکه قطری «الجزیره» نیز به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدای مقاومت واکنش نشان داد.

این شبکه نیز همچون دیگر شبکه های عرب زبان تصاویر زنده ای را از حضور میلیونی مردم در مراسم مذکور پخش کرد.

شبکه «روسیا الیوم» نیز به حضور بی نظیر مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدای مقاومت در تهران پرداخت.

این شبکه ضمن پخش تصاویری زنده از مراسم مذکور، حضور مردم در این مراسم را «گسترده» توصیف کرد.

روسیا الیوم اعلام کرد که مردم ایران علاوه بر «سردار سلیمانی» و همرزمانش، پیکر «ابو مهدی المهندس» را تشییع کردند.

«رویترز» ساعاتی پس از آغاز تشییع شکوهمند پیکر شهید اسلام سردار قاسم سلیمانی، با اشاره به حضور آیت‎الله سید علی خامنه‎ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، به بازتاب این رویداد پرداخت.

خبرنگار نیویورک تایمز حضور گسترده مردم تهران در مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی را بازتاب داد.

خبرنگار روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در تهران امروز دوشنبه در صفحه توئیتر خود از حضور میلیونی ایرانی‌ها در آئین تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی نوشت و آن را «دریای بی‌انتهای مردم» توصیف کرد.

خبرنگار نیویورک تایمز همچنین با پست کردن فیلمی از مراسم تشییع سردار سلیمانی در صفحه توئیتر خود نوشت: من در ایران راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌های زیادی در حمایت از حکومت ایران را پوشش داده‌ام. اما صحنه امروز متفاوت است. حضور مردم امروز میلیونی است.

شبکه تلویزیونی فلسطین الیوم نیز با انتشار تصاویری از حضور گسترده و میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران این تحول بزرگ را پوشش داد.

خبرنگار روزنامه فرانسوی لوفیگارو، تجمعات ایران به مناسبت بزرگداشت سردار سلیمانی را گسترده ترین تجمع بعد از رحلت امام خمینی (س) عنوان کرد.

«ژرژ ملبرونو» خبرنگار روزنامه فرانسوی لوفیگارو با انتشار توییتی خاطرنشان کرده تجمعاتی که از دیروز در ایران به مناسبت بزرگداشت سردار سلیمانی برگزار می شود به احتمال زیاد گسترده ترین تجمع بعد از رحلت آیت الله خمینی در سال ۱۹۸۸ است.

فرانس ۲۴ نیز نوشت: پیکر شهید ژنرال سلیمانی در تهران با حضور گسترده مردمی و رسمی تشییع شد.

آسوشیتدپرس، مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران با حضور بی شمار مردم برگزار شد. آیت الله خامنه‌ای در این مراسم نماز خواند.در کنار وی «حسن روحانی» و آیت الله «رئیسی» قرار داشتند.

در میانه خواندن نماز رهبر ایران برای شهادت سردار سلیمانی اشک ریخت که با فریاد مرگ بر آمریکای مردم حاضر همراه شد.

در این مراسم دختر سردار سلیمانی به تهدید علیه عاملان شهادت سردار سلیمانی پرداخت.

سی بی سی در خبری به بازتاب مراسم وداع با پیکر سردار سلیمانی در شهر تهران پرداخت و نوشت: هزاران نفر به خیابان‌های تهران آمدند.

در این خبر آمده است که دختر سردار سلیمانی در این مراسم به تهدید علیه آمریکا پرداخت.

خبرنگار شبکه العربی که راهپیمایی‌ها را پوشش داده است در ایران و‌ خاورمیانه مراسم تشییع شهید قاسم سلیمانی در توییتی چون قیامت دانسته است.

یورونیوز نوشت:پیکر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران که در حمله پهپادی نیمه شب پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید صبح دوشنبه در تهران تشییع شد.

مراسم استقبال و تشیـیع پیکر این فرمانده سپاه پاسداران از نخستین ساعات بامداد با حضور شمار زیادی از ساکنان پایتخت و نیز جمعی از مقامات بلندپایه ایران از جمله روسای سه قوه از مقابل دانشگاه تهران آغاز شد.

در این مراسم علاوه بر پیکر قاسم سلیمانی،‌ پیکرهای ابومهدی مهندس، مرد شماره دو نیروی بسیج مردمی عراق به همراه چهار تن دیگر از همراهان فرمانده سپاه قدس تشییع شدند.

اکسپرس نوشت: دختر سردار سلیمانی در مراسم تشیـیع پدرش به تهدید علیه دونالد ترامپ پرداخت و گفت: روز سیاه برای آمریکا بعد از شهادت پدرم فرا خواهد رسید.

در این مراسم که باحضور پر شکوه مردم همراه بود. رهبر ایران نماز خواند.آیت الله خامنه‌ای در هنگام خواندن نماز احساساتی شد و برای از دست دادن سردار سلیمانی اشک ریخت.

در این مراسم مردم فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *