2023-03-31

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

ایلام دارای ۷۲ هزار نفر سالمند شناسنامه دار است

ایلام دارای ۷۲ هزار نفر سالمند شناسنامه دار است

 

ایلام – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام گفت: ۷۲ هزار نفر سالمند شناسنامه دار در این استان زندگی می کنند که از خدمات مراکز درمانی بهره مند هستند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدسبحان حسنی روز دوشنبه در نشست کارگروه فرهنگی زنان، خانواده و سالمندان این استان اظهار کرد: با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی استان، از مجموع کل سالمندان تنها تعداد ۶۵ نفر در مراکز نگهداری بهزیستی نگهداری می شوند.

 

وی افزود: از مهمترین نیازهای سالمندان مناسب سازی معابر عمومی، ساختمان های مسکونی و اداری برای تسهیل در تردد این قشر و همچنین تامین تجهیزات توانبخشی از جمله ویلچر، واکر، تخت و سایر اقلام از دیگر نیازهای سالمندان است.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام ادامه داد: از دیگر نیازهای سالمندان تامین داروهای مصرفی این قشر است که با مشارکت جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی اقلام دارویی این افراد تامین می شود.

 

حسنی، حمایت و غربالگری از سالمندان در مراکز نگهداری و منازل، انجام تست های بیماری رایگان با حضور کارشناسان سلامت از جمله خدمات ویژه سالمندان توسط دستگاه های هدف از جمله بهزیستی، کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد.

 

وی تاکید کرد: خانواده ها و مردم به طور جامع از خدمات رسانی دستگاه ها برای سالمندان آگاه نشده اند و در این راستا علوم پزشکی، بهزیستی، کمیته امداد، هلال احمر و بیمه سلامت با برگزاری جلسات هم افزایی ضمن استفاده از توان همدیگر، خدمات خود به سالمندان را به اطلاع جامعه هدف خود برسانند.

 

معاون استاندار ایلام در ادامه به فعالیت قصابی های غیرمجاز اشاره کرد و گفت: درآمدزایی و مقاومت قصاب ها و استقبال مردم از گوشت های ذبح شده در این قصابی ها باعث شده است که فعالیت این قصابی ها بدون رعایت موازین بهداشتی و حتی شرعی تداوم داشته باشد.

 

حسنی با بیان اینکه بیماری و تهدید ناشی از گوشت های فاقد نظارت بهداشتی بیشتر از مرغوبیت آن گوشت است، تاکید کرد: سلامت تغذیه مردم در اولویت است و باید با انجام راهکارهای مناسب این مشکلات باید مرتفع شود.

 

وی یادآور شد: باتوجه به میزان درآمدزایی این واحدها و نیز استقبال مردم از گوشت ذبحی آنها باید شرایطی برای ایجاد یک کشتارگاه با حضور ناظر شرعی و بهداشتی فراهم شود.

 

به گزارش ایرنا، استان ایلام بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته حدود ۶۰۷ هزار نفر جمعیت دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *