2023-03-24

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

انتقال بیمارستان تخصصی زنان آیت الله طالقانی یک تصمیم پر از ابهام

انتقال بیمارستان تخصصی زنان آیت الله طالقانی یک تصمیم پر از ابهام

 

در حالی که شنیده‌ها حکایت از انتقال بخش‌های درمانی بیمارستان طالقانی به بیمارستان تازه تاسیس رازی دارد؛ به نظر می‌رسد انتقال بیمارستان تخصصی زنان آیت الله طالقانی یک تصمیم پر از ابهام رسی این تصمیم یک تصمیم عام پسند نباشد و قطعا مشکلات عدیده ای برای مردم پیش آید.

 

نکته مورد تامل این هست؛ که تا کنون به عنوان یک رسانه نارضایتی از وضعیت کنونی این بیمارستان دریافت نکردیم؛ و شاید به جرات بتوان گفت؛ تنها بخش درمانی استان که بدون حاشیه و بصورت تخصصی و عام پسند کار می کند؛ مرکز درمانی آیت الله طالقانی باشد؛ و قطعا انتقال مورد نظر نه تنها مورد استقبال نخواهدگرفت؛ بلکه پیش بینی می شود؛ بشدت مورد انتقاد عموم مردم قرار گیرد.

 

در ادامه خواسته پرسنل این مرکز مبنی بر عدم تغییر شرایط کنونی نیز درج می‌گردد؛ و در کانال خبری هزارپیشه نیز نظرسنجی عمومی برای این انتقال نیز درج می گردد؛ تا نظر مردم هم برای مسئولین مشخص گردد.

 

پیشنهاد می شود؛ که مسئولین بجای صرف انرژی در مسیری که مشکل خاصی در آن نمایان نیست؛ انرژی لازم را برای بهبود وضعیت مراکز درمانی دیگر صرف نمایند.

 

نظر پرسنل بیمارستان آیت الله طالقانی

 

قابل توجه مسئولین محترم  استان ایلام

 

همان طور که استحضار دارید به واسطه تلاش و زحمات شبانه روزی مسئولین محترم پیشین دانشگاه علوم پزشکی، نماینده محترم ولی فقیه در دانشگاه، امام جمعه محترم استان در چند دهه گذشته طرح انطباق مبنی بر حفظ حریم مادران باردار و بانوان عفیف استان اجرا شد که ابتدا در بیمارستان شهید مصطفی خمینی و سپس در بیمارستان ایت الله طالقانی به صورت بیمارستان تک تخصصی و تک جنسیتی تداوم پیدا کرد.

 

در راستای این طرح، همه خدمات مامایی و غیر مامایی و جراحی به مادران باردار و غیر باردار در غالب کادری متشکل از پرسنل خانم به هم استانی های عزیز  و زائرین گرامی آقا ابا عبدالله الحسین (ع)بصورت شبانه روزی ارائه می گردد.

 

خوشبختانه تا حدودی دغدغه های مردم عزیز که ریشه در باور و مذهب ما مردم شهید پرور و مقید به شرع مقدس اسلام را دارد بعنوان بخشی از حقوق اجتماعی ما در کشوری اسلامی است و جزء تاکیدات سال های اخیر رهبر معظم انقلاب( مدظله) و مراجع محترم دینی هم بوده است متضمن گردید

 

لازم به ذکر است که علت مراجعه بخش کثیری از مراجعین محترم به بیمارستان آیت الله طالقانی علاوه بر امکان استفاده از هزینه های دولتی، استفاده از این ویژگی برتر این بیمارستان  در حفظ حریم بانوان و طرح انطباق در مقایسه با سایر بیمارستان های استان هم می باشد.

 

با عنایت به تصمیم  دانشگاه علوم پزشکی در خصوص انتقال بیمارستان ایت الله طالقانی به بیمارستان رازی واقع در بانگنجاب لازم میدانیم بعنوان خدمتگزارانی که تجربه سالها خدمت در این بیمارستان را داریم؛ مشکلات و پیامدهای این اقدام را جهت هر گونه اقدام مقتضی به شرح ذیل به استحضار برسانیم

 

۱-بعد مسافت و راه ارتباطی نامناسب با توجه به حساسیت خاص مادران باردار

 

۲- عدم اجرای طرح انطباق به دلیل اتاق عمل مختلط بیمارستان رازی

 

۳-اهمیت حفظ حریم مادران باردار که اغلب در پوزیشن های متناسب با شرایط ویژه هنگام انتقال به اتاق عمل به ناچار  در معرض دید عموم و نامحرم قرار می گیرند.

 

۴-عدم دسترسی سریع به خون و فراورده های خونی، به دلیل ساختار نامناسب بیمارستان که متناسب با شرایط زنان و زایمان نمی باشد

 

۵- تحمیل هزینه های ایاب ذهاب خانواده های همراه مادران باردار بعلت بعد مسافت

 

۶-تکمیل نبودن امکانات و تجهیزات بیمارستان رازی

 

لذا به عنوان یک مطالبه عمومی تقاضا داریم در صورت امکان با توجه به رضایت شهروندان از خدمات و مزایای بیمارستان آیت الله طالقانی با وضعیت کنونی از ادغام این بیمارستان با بیمارستان رازی مستقر در بانگنجاب

ممانعت به عمل آید و مشکلات آتی مردم عزیز استان، بانوان عفیف و کارکنان خدوم که در راستای این طرح متحمل مشکلاتی خواهند شد مورد عنایت قرار گیرد.

با آرزوی توفیق روز افزون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *