2024-06-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

اقامه دعوی عراقی‌ها برای بازپس‌گیری اراضی از سفارت آمریکا در بغداد

اقامه دعوی عراقی‌ها برای بازپس‌گیری اراضی از سفارت آمریکا در بغداد
سفارت آمریکا در عراق
گروهی از وکلای عراقی از سفارت آمریکا در بغداد خواستند اراضی در مرکز بغداد به مساحت بیش از ۱۶ هکتار را به دولت عراق بازگرداند، زیرا این مساحت را به طور غیرقانونی تحت مالکیت خود درآورده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سه وکیل عراقی شکوائیه‌ای را به رئیس دادستانی کل عراق علیه سفارت آمریکا در این کشور ارائه کردند که طی آن آمده است: سفارت آمریکا به طور غیرقانونی مساحتی در حدود ۱۶.۳۸ هکتار از منطقه‌ای مهم در پایتخت عراق در هم‌جواری کاخ ریاست‌جمهوری را به بهانه ساخت سفارت غصب کرده است.

در این شکوائیه تاکید شده است: ما از دادستانی کل کشور می‌خواهیم تدابیر لازم برای بازگرداندن این زمین‌ها به کشور عراق را در نظر بگیرد و غرامت مالی در این باره پرداخت شود.

به گفته وکلا، این اراضی اهمیت نمادینی برای حاکمیت عراق دارند در حالیکه هیئت دیپلماتیک آمریکا در آنجا اقدام به احداث برخی تاسیسات کرده که هدف از آنها مشخص نیست.

سفارت آمریکا در بغداد بزرگترین سفارت در جهان از حیث مساحت است و شش برابر مساحت ساختمان سازمان ملل در نیویورک تخمین زده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *