2024-06-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

استمداد خانواده جوان کر و لال ایلامی/وقتی حامد «باباخان» می شود

استمداد خانواده جوان کر و لال ایلامی/وقتی حامد «باباخان» می شود
ایلام – جستجوها در شهر کابل افغانستان برای پیدا کردن «حامد آس» جوان کر و لال ایلامی ادامه دارد.

خبرگزاری مهر-گروه استان ها: چند روزی است که گم شدن جوان کر و لال ایلامی و انتقال آن به افغانستان به یکی از خبرهای مهم در سطح رسانه های کشور تبدیل شده است.

«حامد آس» ساکن بخش مهر شهرستان ملکشاهی ایلام که به طور مادر زاد کرو لال است، در تاریخ بیستم آبان ماه گذشته به قصد زیارت امام رضا(ع) خانه را بدون اطلاع والدینش ترک می‌کند که در شهرستان خرم آباد استان لرستان توسط عوامل انتظامی کلانتری ۱۲ دستگیر می شود.

حامد آس که قصد داشته با موتورسیکلت به مشهد برود، دستگیر و موتور وی نیز به پارکینگ منتقل می شود، متاسفانه در این بین هیچ مدرک هویتی و حتی یک عابر بانک، کاغذ و یا شماره تلفنی همراه وی نبوده است.

همین مسئله باعث آغاز ماجراهایی تلخ برای حامد آس و انتقال وی به افغانستان می شود. در مورد آخرین وضعیت حامد آس خبرگزاری مهر با خانواده وی گفتگو کرده است.

آخرین وضعیت جستجوها

پدر حامد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از مسئولان کشوری و استانی استمداد می کنیم کمک کنند، پسر من در یک شهر غریب با وضعیت بسیار بدی گرفتار شده است.

کامل آس عنوان کرد: پسر کر و لال من هیچ مدرک و پولی همراه ندارد و هم اکنون جستجوها توسط دو نفر از اقوام در شهرهای افغانستان از جمله کابل و هرات برای پیدا کردن حامد ادامه دارد.

وی افزود: بنده فردی عشایر هستم که درآمد زیادی ندارم، ولی روزانه باید یک میلیون تومان در شهرهای افغانستان برای پیدا کردن فرزندم هزینه کنم که بسیار زیاد است.

نحوه دستگیری

وی تصریح کرد: حامد بدون اطلاع با موتورسیکت به قصد زیارت امام رضا(ع) می رود اما در خرم آباد دستگیر می شود، روز ۲۲ آبان ماه موتورسیلکت وی توقیف و روز ۲۸ آبان بعد از انتقال به یک اردوگاه در شهر اراک به افغانستان منتقل می شود.

کامل آس تصریح کرد: جالب این است که موتورسیکلت حامد سه روز بعد از خروج وی از کشور به پارکینگ منتقل می شود.

وی افزود: حامد دارای گوشی تلفن همراه بوده و تمامی شماره خانواده و حتی عکس های خانوادگی در این گوشی موجود بوده است.

وی تصریح کرد: بعد از اینکه هیچ مدرکی همراه حامد نبوده، به بهانه اینکه حامد شبیه اتباع افغانی است به اسم «باباخان» وی را به کشور افغانستان منتقل می کنند.

پدر حامد آس اظهار داشت: نوع پوشش حامد حتی لباس کردی بوده و حتی پلاک موتورسیکلت وی به شماره ایلام است، اما به نادرست و بر اساس یک تشخیص اشتباه ایشان را به افغانستان انتقال می دهند.

در بلاتکلیفی به سر می بریم

وی با اشاره به اینکه الان در بلاتلکیفی به سر می بریم، گفت: تاکنون هیچ مسئولی به ما کمک نکرده است و تمام اقوام و فامیل در تلاش برای راهی برای پیدا کردن حامد هستند.

پدر حامد آس گفت: الان نمی دانیم چکار کنیم و نه کاری از دستمان بر می آید، تنها دو نفر از اقوام را به شهرهای افغانستان برای جستجو فرستاده ایم اما پیدا کردن این جوان که نه نمی تواند صحبت کند و حتی هیچ پولی هم همراه ندارد، بسیار سخت است.

وی تصریح کرد: از مسئولان انتظار داریم در پیدا کردن حامد به ما کنند، این جوان چه گناهی کرده که الان باید در شهرهای افغانستان آواره باشد.

منبع:خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *