2024-04-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

استانداردسازی موتورخانه ها، راه حل کاهش آلاینده ها

▪️به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان ایلام، مهناز همتی مدیرکل استاندارد گفت: معاینه فنی موتورخانه‌ها روشی بسیار سودمند، کم هزینه و زود بازده برای عارضه یابی، کاهش وکاستن مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده محیط زیست در بخش ساختمان است.

▪️همتی افزود: امروزه دستورالعمل معاینه فنی موتورخانه‌ها در قالب یک استاندارد ملی به شماره ملی۱۶۰۰۰ تدوین شده است و براساس مصوبات قانونی “برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلان شهرها “، می بایست در درجه اول معاینه فنی موتورخانه دستگاه های اجرایی انجام شود.

▪️همتی عنوان کرد: در سال ۹۷ نیز اداره کل استاندارد استان ایلام اقدام به معاینه فنی۲۷ مورد موتورخانه مدارس سطح شهر ایلام توسط شرکت بازرسی تایید صلاحیت شده ملی در این خصوص نمود.
ساختمان اداره کل نیز از اولین دستگاههای اجرایی است که معاینه فنی موتورخانه را هر شش ماه یکبار انجام می دهد.

▪️همتی گفت: یکی از دلایل انتشار آلاینده ها در شهرها، موتورخانه ها می باشند که دلایل آن شامل تجهیزات نامناسب و ناایمن، عدم رعایت اصول صحیح نصب و اجرا، بهره برداری، تعمیر و نگهداری نادرست، عدم بازرسی و نظارت دوره ای از موتورخانه ها می باشد و تاکید کرد که با اجرای این طرح حجم زیادی از مشکلات ناشی از آن رفع می شود.

▪️همتی در پایان خاطر نشان کرد، با فرا رسیدن فصل سرما و استفاده از موتورخانه‌ها، انجام معاینه فنی موتورخانه ‌لازم و ضروری می باشد و با توجه به اهمیت اجرایی نمودن این استاندارد در موتورخانه ها، اداره کل استاندارد استان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیشنهاد داده است تا معاینه فنی موتورخانه ها به عنوان یک شاخص ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی در محور مدیریت سبز قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *