2024-05-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

از اربعین تا اربعین…سوال…

▪️امروز بعد از ماه ها مسیر ایلام – صالح آباد را طی کردم و فضای مسیر چند سوال را در ذهنم ایجاد کرد…

▪️تقریبا می توان گفت در طول ٧٠ درصد مسیر جاده سازی با وسعت چشمگیری قابل رویت بود؛ و ترافیک شدیدی هم در طول مسیر به چشم می خورد…

▪️و اما سوالهایی که برایم پیش آمد و لازم شد مطرح کنم؛ هر چند بعید می دانم کسی جواب دهد و جوابگو باشد..

▪️اولین سوال اینکه از اربعین پارسال تا این اربعین چند درصد راهسازی انجام گرفته است؟ و آیا فقط باید در چند روز مانده و بعد اربعین فقط عملیات راه سازی انجام شود؟؟؟

▪️پارسال به یاد داریم؛ در ایام اربعین بارش باران موجب شد؛ انتقاد کنیم که در زمان بارش آسفالت مسیر اشتباه و موجب پایین بودن کیفیت خواهد شد؛ و امسال نیز باید انتقاد کنیم که این سرعت کار با این حجم در مدت زمان کوتاهی که ما مشاهده می کنیم؛ قطعا به شدت باعث پایین بودن کیفیت کار است و با توجه به اینکه کارشناس نیستیم ولی قطعا دو ماه آینده؛ به طور مثال تصاویر کیفی آسفالت شانه سازی حد فاصل ٣ راهی جندالله تا پلیس راه جدید را خدمت مردم منتشر خواهیم کرد و پیش بینی می شود با این کیفیتی که هم اکنون رویت می گردد در زمان مقرر تنها آثاری از این هزینه ها به یادگار خواهد ماند.

▪️سوال بعدی اینکه واقعا راهسازی و عملیات کنونی باعث ترافیک نمی شود؟؟؟ و اگر می شود چرا در طول یکسال گذشته این عملیات انجام نشده است؟؟؟

▪️خدا را شاهد می گیرم به این معتقد نیستم که تظاهری در کار در این ایام بخاطر رویت عملیات در سفرهای مقامات ملی در حوزه عمرانی وجود داشته باشد؛ اما به شدت این سوال در ذهنم ایجاد شده است؛ که آیا این عملیات بخاطر فشارهای ملی و نظارت مرکزی نیست؟؟؟
آیا اگر مقام و یا مسئولی از مرکز برای بازدید نیاید نباید کار کرد؟؟؟

▪️سوال بعدی اینکه؛ چرا در خیلی از طول مسیر راهداری ایلام هیچ اقدامی انجام نداده است و در طول مسیر نقاطی دیده می شود که شانه سازی صفر مطلق است؟؟؟

▪️چرا راهداری ایلام از این فرصت استفاده نبرده و تابلوهای مسیر فرسوده و کمرنگ به نظر می رسند؟؟؟

▪️با اینکه هم اکنون ترافیک شدیدی در طول مسیر مشاهده می گردد و لحظه به لحظه به این ترافیک افزوده می سود؛ چه زمانی قرار است خطکشی این مسیر انجام گردد؟؟؟

▪️در طول مسیر و در خیلی از نقاط گاردریل های مسیر در زیر خاکهایی که نمای خاکریز دوران جنگ دارد دفن شده اند؛ آیا این طراحی نهایی است و باید گاردریل دفن گردد و حفاظ خاکریز باشد و یا اینکه بخاطر سهل انگاری این همه بودجه زیر خاک دارد دفن می شود؛ نمونه این مورد حد فاصل مهدی آباد تا تونل.

▪️صدها سوال دیگر در ذهن ایجاد می شود که طرح آنها خارج از حوصله این یاداشت است؛ اما سوالاتم را همه یک کاسه کرده و در مجموع یک سوال برایم باقی می ماند و آن اینکه

⭕️ آیا عملیات راهسازی در ایام اربعین ثواب خاصی دارد که هرسال در این ایام در استان ایلام بطور محسوسی رویت می گردد یا اینکه می شود در ماه های دیگر هم کار عمرانی کرد و راه ساخت و در راه امام حسین (ع) خدمت نمود؟؟؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *