هزارپیشه بروزترین رسانه مجازی استان ایلام
ssssssssss
 • خانه
 • موضوعات
 • انتخابات
 • کانال
  ×

  منوی بالا

  منوی اصلی

  دسترسی سریع

  اخبار سایت

  true
  true

  ویژه های خبری

  true
      امروز  پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹  
  true
  true
  ادامه معرفی اجرای احکام کیفری / دکتر علی سهرابزاده ؛ وکیل دادگستری ؛ مدرس دانشگاه

  “ادامه معرفی اجرای احکام کیفری ”

  ✍دکتر علی سهرابزاده ؛
  وکیل دادگستری ؛ مدرس دانشگاه

  فلسفه اجرای مجازات برای تنبیه و پس از آن اصلاح مرتکب و اعاده آسایش و آرامش به جامعه و ترساندن دیگران در ارتکاب آن جرم میباشد .

  گاها بنا بر مواردی محکوم علیه قادر به تحمل حبس یا شلاق نمی باشد و یا خانمی که محکوم شده است باردار بوده و شیرده باشد، قانونگذار اجازه داده است که قاضی اجرای احکام موضوع را به پزشکی قانونی برای معاینات لازم ارجاع دهد، که در این صورت تا رفع مانع مجازات اجرا نمیشود…..

  در صورتیکه شاکی در مرحله شروع و یا اجرای مجازات گذشت خود را در اجرای احکام اعلام نماید، در صورتیکه جرم ارتکابی از جرائم قابل گذشت باشد توسط قاضی اجرای احکام قرار موقوفی اجرا صادر میشود(اجرای مجازات موقوف)؛ در صورتیکه جرم ارتکابی از جرائم غیر قابل گذشت باشد توسط قاضی اجرای احکام پرونده به دادگاه صادر کننده حکم قطعی به جهت تخفیف در مجازات ارجاع میشود…..

  پس از تحمل یک سوم از مجازات تعیین شده، با شرایطی ک با تایید رئیس سازمان زندانها مبنی بر حسن رفتار زندانی و پیش بینی قاضی بر اصلاح مرتکب، قرار آزادی مشروط محکوم از سوی دادگاه صادر میشود……

  با نظر قاضی اجرای یا درخواست محکوم، به جهت تعلیق بافی مانده مجازات پرونده به دادگاه ارسال میشود تا در صورت وجود شرایط دادگاه باقی مانده محازات محکوم را تعلیق مینماید….

  در واحد اجرای احکام کیفری احدی از دادیاران بعنوان قاضی ناظر زندان بر امور زندانیان اعم از مرخصی آنها و یا معالجه و معرفی وی به بیمارستان و حضور در شورای زندان در خصوص حسن اخلاق زندانی در طول زندان و اظهار در خصوص پرونده عفو در کمیسیون عفو و ملاقات ها و …..مدیریت دارد ….

  مجازات شلاق با نظر دادگاه صادر کننده در محل اجرای احکام و یا هر مکان دیگری که معین شده است بتوسط احدی از کارکنان اجرای احکام نواخته میشود…..

  در خصوص مجازات جزای نقدی در صورتیکه محکوم علیه در زمان تعیین شده به جهت پرداخت مبلغ تعیین شده اقدام نماید از تخفیف قانونی تعیین شده برخوردار میباشد ….
  ادامه دارد…….

  true
  true
  true
  true

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  
  true