2024-05-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

آیا استاندار ایلام خرداد۹۸ سکان مدیریت را تحویل می دهد؟؟

▪️قاسم سلیمانی دشتکی در سال ١٣٩۶ برخلاف خواسته خود و در آخرین ساعات حدس و گمان های سیاسی بر اساس رای دولت به عنوان استاندار ایلام منصوب و چند روز بعد در مراسمی که مروارید تودیع شد؛ معارفه گردید و رسما به عنوان استاندار ایلام شروع بکار کرد. ▪️

سلیمانی دشتکی در جلسه معارفه نگاه خاص خود به اربعین در استان ایلام را اعلام کرد و مشخص شد نگاه مدیریتی وی قبل از اینکه عمرانی و یا هر بعدی دیگر باشد معطوف به مراسمات خاصی است که بیشتر جنبه نمایشی دارد. ▪️دیری نگذشت قاسم سلیمانی با لباس محلی خود در نماز جمعه ایلام حاضر و سکانس های تهیه فیلم تبلیغاتی خود برای انتخابات مجلس چهارمحال بختیاری استارت زد.

قاسم سلیمانی سالن شهید رجایی استانداری ایلام را برای تهیه سکانس های بعدی فیلم انتخاباتی خود انتخاب و روزانه با جمع آوری مدیران شروع به دادن شعارهای پوپولیستی کرد و در برخی سکانس ها در صدد آمد، اقتدار خود را با دادکشیدن بر سر مدیران ایلامی به ثبت برساند.

بازدید از شهرستانها با سان و استقبال های رسمی عشایر و طوایف و آماده باش فرمانداریها سکانس های بعدی فیلم انتخاباتی دشتکی بود و فرماندار های بله قربان گو در این فیلم انتخاباتی دست وی را نبوسیدند ولی بیش از نود درجه کمر خود راخم کرده و در برابر کانون قدرت طلبی سر تعظیم فرود آوردند.

در این میان برخی اشخاص پست طلب هر حقارتی را پذیرفتند و سیاه لشکر شو تبلیغاتی قاسم سلیمانی شدند و برخی نیز نتوانستند این حقارت را بپذیرند و به نوعی از گود خارج شدند.

تخریب جایگاه امام جمعه وقت در این زمان استارت خورد! اهانت هایی به یکی از نمایندگان مجلس که جایگاه برتر خود نسبت به استاندار را به رخ می کشید؛ در دستور کار اطرافیان استاندار قرار گرفت و در این راستا تا حدودی تیم استاندار موفق عمل کرده و به خواسته های خود رسیدند.

اربعین دوم دشتکی مجرب تر عمل کرد و در حالی که در عمر خود یک سردار نظامی را بیشتر ندیده بود؛ به ناگاه، از نعمات اربعین برخوردار و سرداران نظامی را در دور خود جمع کرده و ماژیک به دست طراح امنیتی شد.

دشتکی که بخوبی فرصت اربعین را غنیمت می شمارد، مسئولین و وزرای زائر را یکی به یکی دعوت و سکانس های خود را تکمیل و تکمیل تر می کند.

قاسم سلیمانی به ظاهر کمر درد دارد و در تمام سکانس های فیلم تبلیغاتی روی یک صندلی می نشیند و تمام مقامات دیگر بر روی زمین می نشینند تا قهرمان این داستان نمایان تر شود.

سلیمانی بر اساس قانون، بازنشست می شود اما با حمایت کانون قدرت در میان چند نفر محدود در لیست استثناها قرار می گیرد و مجری بی چون و چرای قانون قدرت مافوق می شود.

سلیمانی برخی رسانه های محلی را خیلی مفت خریداری می کند و تیتر رسانه های خودفروخته می شود و رسانه های وابسته با تیتر کردن شعارهای رنگین، اسباب دست وی می شوند.

سلیمانی تمام تلاش خود را می کند که با تمام وزرای کابینه تصاویر رایزنی داشته باشد؛ هرچند خروجی این رایزنی ها هیچ چیزی برای استان به ارمغان نمی آورد؛ و در محافل سیاسی گفته می شد آنقدر برای شرکت های عمرانی خود در حال رایزنی است؛ رایزن منافع استان نبوده است.

در پازل انتخاباتی دشتکی صرفا یک تکه باقی و البته خیلی مهم است و آن سفر رییس جمهور به استان ایلام است که دشتکی تمام توان خود را برای آن بکار می بندد و اگر به آن برسد میتوان گفت نمره قبولی تهیه فیلم را کسب کرده است. 

و امروز با اعلام تقویم اجرایی انتخابات مشخص می گردد؛ قاسم سلیمانی دشتکی حداکثر باید تا پایان روز اداری ١۶ خردادماه ٩٨ استعفای خود را به ثبت برساند و فیلم های بیشمار تهیه شده انتخاباتی را که در استان تهیه کرده است در کوله بار خود برداشته و با تدوین آنها؛ تیزر تبلیغاتی انتخابات خود را تدوین کند. ▪️در دوران استانداری دشتکی، و پسرفت محسوس استان نشانی از مدیریت عمرانی و صنعتی و اشتغالزایی به چشم نمی خورد؛ نه راه آهنی، نه سد، نه تونل، نه کارخانه ، نه فرودگاه و نه هر پروژه کلان و زیرساختی در استان مشاهده نشد جز شعارهای پوپولیستی و عام پسند و البته بدون عمل و نتیجه… 

با خصوصیات رفتاری دشتکی و البته تیزهوشی وی در بدست آوردن جایگاه و کانون قدرت و اشرافش بر پایان عمر مدیریت اجرایی خود؛ یک هزارم تردیدی نداشته باشید وی برای ادامه قدرت طلبی خود کاندیدای مجلس استان چهارمحال بختیاری خواهد بود و از امروز شمارش معکوس برای استعفایش کلید خورده و اگر آخرین روز ثبت نام را برای خود تعیین کند، نهایتا تا ١۶ خرداد ٩٨ باید با کرسی استانداری ایلام وداع کند…

و در نتیجه استان ایلام ٣٧ روز دیگر باید مدیریت ناکارامد دشتکی را تحمل کند.

وعده ما دهه ی میانی خرداد ٩٨

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *