2024-05-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

آغاز پیش ثبت‌نام مدارس غیردولتی/ اعلام شاخص‌های جدید تعیین شهریه

 

آغاز پیش ثبت‌نام مدارس غیردولتی/ اعلام شاخص‌های جدید تعیین شهریه

 

معاون وزیر آموزش‌وپرورش ضمن اعلام این خبر که پیش ثبت نام مدارس غیردولتی از قبل عید آغاز شده و مدارس مجاز به انجام آن هستند؛ درباره شاخص‌ها و زمان تعیین شهریه مدارس غیردولتی توضیحاتی ارائه داد.

 

احمد محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: پیش ثبت‌نام‌ها از قبل عید آغاز شده و به لحاظ قانونی هم اجازه داده شده است. اولیاء به مدرسه می روند و امکانات و فضا را مشاهده کرده و با شرایط مدرسه نیز آشنا می شوند و در نهایت به توافق اولیه با مدرسه برای ثبت نام فرزندشان می‌رسند.

 

وی افزود: تا زمان ابلاغ شهریه جدید، ملاک دریافت شهریه سال آتی به صورت علی‌الحساب، شهریه سال جاری است. هرساله نرخ شهریه مدارس غیردولتی در سامانه مشارکت‌ها درج می‌شود و اولیاء می‌توانند از آن مطلع شوند، ضمن آنکه شهریه در زمان ثبت‌نام ها در تابلویی نصب و در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان اعلام شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آتی نیز توضیح داد و گفت: شیوه نامه تعیین شهریه مشخص و از چندی پیش برای همه استان‌ها ارسال شده است. مدارس موظف به تکمیل فرم‌های ارسالی از سوی سازمان هستند؛ که یک بخش سخت افزاری و بخش دیگر نرم افزاری است.

 

محمودزاده ادامه داد: بخش سخت افزاری مربوط به مواردی از این قبیل است که مساحت مدرسه چقدر است، چه میزان اجاره بها می پردازد و یا چند معلم جذب کرده‌اند. بخش دیگر که برای اولین بار به آن ورود پیدا کرده‌ایم به اجرای سندتحول بنیادین و رویکردهای فرهنگی، تربیتی و موفقیت‌های آموزشی و پرورشی باز می گردد. شاخص‌هایی برای این امر تعیین کرده‌ایم و از این پس حدود ۳۵ درصد از کل شهریه تعیین شده برای یک مدرسه به این موضوع اختصاص می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه مدرسه‌ای می تواند از این امتیاز استفاده کند که نتایج مثبتی در این زمینه کسب کرده باشد گفت: به عنوان مثال میانگین نمرات اکتسابی در ارزشیابی‌های پایانی به ویژه امتحانات نهایی یکی از این شاخص‌هاست. حضور در جشنواره‌ها و مسابقات علمی و فرهنگی نیز از دیگر شاخص‌های کسب این امتیاز است.

 

به گفته رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، هنوز سقف و کف شهریه مدارس غیردولتی مشخص نشده است؛ مدارس در حال تکمیل فرم‌ها هستند؛ پس از آن شاخص‌های مدارس در شورای نظارت منطقه بررسی و شهریه نهایی به تصویب می‌رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *